LISY. Mówi się, że duży może więcej. Na ogół to niemal przysłowiowe stwierdzenie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na szczęście „na ogół” nie znaczy „zawsze”.

Lisy to niewielka wieś w powiecie gołdapskim. Kilkadziesiąt domów, sklep i szkoła. Niby nic szczególnego, a jednak to właśnie szkoła jest tym, co Lisy wyróżnia. Dlaczego akurat szkoła? Od blisko 10 lat nasza placówka jest częścią Społeczno-Oświatowego Stowarzyszenia Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży. Dzięki wsparciu ze strony stowarzyszenia „Edukator” udało nam się doskonale wyposażyć nie tylko pracownię informatyczną w sprzęt komputerowy, ale każdą salę lekcyjną w tablicę i monitor interaktywny. Dzięki temu komfort nauki i pracy jest znacznie wyższego szczebla niż wtedy, gdy nauczyciele i uczniowie mieli do dyspozycji jedynie kredę oraz zwykłe tablice. Podłączenie monitorów interaktywnych do internetu nie tylko ułatwia pracę nauczycielom uatrakcyjniającym lekcje poprzez wyświetlanie na przysłowiowym dużym ekranie najróżniejszych prezentacji, ale także uczniom, którzy mają możliwość zdobywania wiedzy w sposób inny niż tylko z tradycyjnych podręczników.

Jednak czas pandemii oraz obowiązkowej izolacji wiążącej się z koniecznością zawieszenia zajęć w szkole i przejściem na tzw. nauczanie zdalne nie należał do łatwych. Nic nie zastąpi kontaktu nauczyciela z uczniami oraz wspólnego rozwiązywania mniejszych i większych problemów. Wiadomość o tym, że od 1 września br. wracamy do nauki stacjonarnej ucieszyła całą społeczność naszej szkoły. Nikt z nas nie chce, aby stan pandemii związany z coraz liczniejszymi zakażeniami SARS-CoV-2 po raz kolejny doprowadził do tego, że szkoły zostaną zamknięte.

Mając na uwadze fakt, że mimo wprowadzonych w kraju obostrzeń walka z koronawirusem trwa nadal udało nam się nawiązać współpracę z Fundacją KPMG w Polsce działającą na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych, jak również wspierania społeczności lokalnych. Za jeden z nadrzędnych celów fundacja ta postawiła sobie wspieranie zarówno uczniów szczególnie uzdolnionych, jak i tych z dużym zapałem do pracy, czy pochodzących z rodzin o trudnej sytuacji finansowej.

Fundacja KPMG przekazała naszej szkole bezpłatnie 6 zestawów komputerowych (komputer przenośny, modem Alcatel z kartą SIM T-Mobile bez limitu przesyłania danych, ładowarka oraz myszka komputerowa), które w poniedziałek, 28 września br. trafiły do uczniów. Dzięki tym komputerom oraz posiadanym już przez nas 15 tabletom dzieci oraz młodzież uczące się w naszej szkole są zabezpieczone na wypadek, gdyby sytuacja z marca powtórzyła się i trzeba byłoby powrócić do nauczania zdalnego. Ten niezwykle hojny gest fundacji umożliwi nam w tych niecodziennych okolicznościach organizację, jak również realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, co nie byłoby możliwe bez posiadania przez uczniów niezbędnych do kształcenia na odległość narzędzi. To z kolei pomaga nam realizować priorytety oświatowe państwa takie jak chociażby wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych, czy bezpieczne oraz efektywne korzystanie z technologii cyfrowych.

Cała społeczność naszej szkoły jest ogromnie wdzięczna Fundacji KPMG za przekazane laptopy. Czujemy się tym faktem wyróżnieni, a także zmotywowani do jeszcze większego wysiłku związanego ze zdobywaniem oraz przekazywaniem wiedzy. Choć jesteśmy małą szkołą to drzemie w nas wielki potencjał. Serdecznie dziękujemy, że Państwo w nas uwierzyli.

Monika Pilcher

 

 


Znajdź nocleg

Booking.com

Wyszukiwarka

 

Czytaj też:

Koronawirus - aktualne dane statystyczne

POWIAT GOŁDAPSKI. 35 mieszkańców powiatu gołdapskiego jest obecnie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 4 osoby przebywają w szpitalu.

Więcej…

Zmarł radny Mirosław Zajączkowski

GM. GOŁDAP. Nie żyje Mirosław Zajączkowski, radny rady miejskiej w Gołdapi. Zmarł dzisiaj. Miał 40 lat.

Więcej…

Nagrody odbiorą od dyrektorów szkół

GOŁDAP. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju nie mogło odbyć się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Gołdapskie drzewa” i konkursu fotograficznego „Drzewo - świadek historii”. Przekazanie nagród odbyło się wczoraj, a odebrali je dyrektorzy szkół, którzy wręczą je zwycięzcom.

Więcej…

5 nowych zakażeń SARS-CoV-2

POWIAT GOŁDAPSKI. 5 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 odnotował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gołdapi. Łącznie aktywnych przypadków zakażenia jest obecnie 45.

Więcej…

Konkurs recytatorski rostrzygnięty

GOŁDAP. Wczoraj w Bibliotece Publicznej w Gołdapi został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moje, twoje, nasze”, skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu gołdapskiego.

Więcej…

UM proponuje podniesienie opłaty uzdrowiskowej

GOŁDAP. Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu komisji rady miejskiej skarbik gminy przedłożyła radnym do zaopiniowania projekt uchwały podnoszący od stycznia 2021 roku wysokość opłaty uzdrowiskowej.

Więcej…

W pomerdanym psim świecie

GRABOWO. 16 października w filii bibliotecznej w Grabowie uczestnicy dyskusyjnego klubu książki rozmawiali o książce W. Bruce’a Camerona „Był sobie pies”.

Więcej…

Epidemia - nowe zasady od soboty

KRAJ. Zakażeń w Polsce przybywa każdego dnia. Rząd zdecydował, że od soboty z praktyce zniknie podział kraju na strefy żółte i czerwone. Jednakowe ograniczenia zostaną wprowadzone w całej Polsce.

Więcej…

Kontrola zwolnień lekarskich

KRAJ. Wprowadzenie stanu epidemii nie zwolniło ZUS z realizowania podstawowych zadań, do których należy m.in. kontrola zwolnień lekarskich. Kontrole dotyczą zarówno wykorzystania zwolnienia, jak i samego orzekania o czasowej niezdolności do pracy.

Więcej…

Saperzy zabrali kolejną pamiątkę wojenną

BOTKUNY. Kolejna pozostałość wojenna została wczoraj zabrana z gołdapskiego terenu przez saperów. Tym razem był to pocisk artyleryjski.

Więcej…

Młody łabędź na drodze

SKOCZE. Do dość nietypowej interwencji gołdapskich policjantów doszło wczoraj przed południem. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w Skoczach przy jezdni chodzi młody łabędź i stwarza zagrożenie dla przemieszczających się samochodów.

Więcej…

Posypały się mandaty

POWIAT GOŁDAPSKI. W związku epidemią, idąc ulicą, robiąc zakupy w sklepie, jadąc autobusem czy uczestnicząc w jakimś spotkaniu powinniśmy mieć zasłonięte nos i usta. Kontrolują to podczas codziennych działań policjanci.

Więcej…

Kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców

WARMIA I MAZURY. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku do końca września br. przeprowadzili 151 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Czynnościami objęto 4245 obcokrajowców i stwierdzono, że 1025 osobom powierzono pracę nielegalnie.

Więcej…

Za okres kwarantanny przysługują świadczenia

KRAJ. Osoba poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby. Podstawą do ich wypłacenia jest decyzja państwowego inspektora sanitarnego. Za okres trwania kwarantanny lub izolacji przysługuje na ogólnych zasadach wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy lub opiekuńczy.

Więcej…

Sukces biegaczy z SP3

GOŁDAP. W Biskupcu odbyły się wojewódzkie sztafetowe biegi przełajowe SZS. SP3 w Gołdapi reprezentowały trzy drużyny, które zajęły w swoich biegach 3 miejsce i uzyskały tym samym awans do mistrzostw Polski.

Więcej…

Siatkarze z SP3 na testach do kadry województwa

GOŁDAP. Czterech zawodników Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi i UKS „Trójka” Gołdap zostało powołanych na konsultację szkoleniową kadry województwa warmińsko-mazurskiego chłopców rocz. 2007 (U-14) i 17 października w hali Urania w Olsztynie wzięli udział w testach sprawnościowych.

Więcej…

7:1 dla Rominty

GOŁDAP. Zwycięstwem gołdapian 7:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie dwunastej kolejki rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej pomiędzy Romintą Gołdap a Jurandem Barciany.

Więcej…

Dawid Chilicki zdobył złoto

BRZEG DOLNY. W sobotę i w niedzielę w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. Złotym medalistą w kategorii kadetów został Dawid Chilicki.

Więcej…

Sukcesy braci Wronowskich

KRYNICA ZDRÓJ. W dniach 2-4 października w Krynicy Zdroju odbył 11 Tauron Festiwal Biegowy. Wzięła w nim udział bardzo liczna grupa zawodników z całej Polski. Jak sama nazwa wskazuje, festiwal biegowy miał w swoim repertuarze wiele biegów, począwszy od 600 metrów, a skończywszy na 100km.

Więcej…

Remis Rominty ze Szczytnem

GOŁDAP. Wynikiem 3:3 (0:2) zakończyło się sobotnie spotkanie Rominty Gołdap z SKS Szczytno. Gole dla gołdapian zdobyli Dawid Paszkowski (2) oraz Michał Mościński (1).

Więcej…

Sala gimnastyczna SP3 tętniła siatkarskim życiem

GOŁDAP. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi odbył się VI Jesienny Turniej Siatkarskich „Dwójek” (rocz. 2009 i mł.) Chłopców o Puchar Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Gołdap.

Więcej…