BANIE MAZ. Od niedawna na terenie cmentarza komunalnego w Baniach Mazurskich możemy dostrzec szafę, która ustawiona została przy odnowionym w minionym roku budynku gospodarczym. Szafa służy przede wszystkim „przechowywaniu” zniczy. Zamiast wyrzucać znicz, w którym skończył się wkład to (o ile jest on w dobrym stanie), możemy zostawić go na półce tej szafy. Kolejna osoba chcąc zapalić „światełko” na grobie swoich najbliższych, po uprzednim doposażeniu go we wkład może go użyć. Poza nazwanym przez nas „punktem zniczowym”, szafa ma też mini składzik na narzędzia. Dzięki temu wybierając się na cmentarz nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą grabek czy konewki, gdyż są one już na miejscu. Niezmiernie cieszy nas fakt, że najwidoczniej pomysł ten spodobał się mieszkańcom i jak widać na załączonym poniżej zdjęciu – pomału, ale konsekwentnie na półkach pojawia się coraz więcej zniczy.

Poza wprowadzeniem udogodnień dla mieszkańców, umiejscowienie takiej szafy na terenie cmentarza wpływa na ograniczenie wytwarzanych przez nas śmieci, gdyż raz użyte znicze zamiast lądować w koszu otrzymują drugie życie. To z kolei ma duże znaczenie, biorąc pod uwagę niedawny tak bardzo przez nas niechciany wzrost cen za wywóz odpadów, który stanowi ogromne obciążenie nie tylko naszych domowych, prywatnych budżetów, ale i budżetu gminy. Poza tym korzystając z tego typu dobrych praktyk dbamy również o środowisko. Dlatego oprócz korzystania z przedmiotowej szafy podejmijmy inne korzystne dla nas wszystkich działania. Dla przykładu dekorując groby bliskich możemy zastąpić kwiaty sztuczne naturalnymi, z których utylizacją nie ma problemu, gdyż są biodegradowalne.

Urząd Gminy  w Baniach Mazurskich

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading