BANIE MAZ. W piątek, 21 lutego gołdapscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży kilkunastu tysięcy złotych z jednego z mieszkań w Baniach Mazurskich. Jak ustalili mundurowi, do kradzieży mogli przyczynić się tzw. domokrążcy. Na terenie Bań Mazurskich widziane były trzy kobiety o ciemnej karnacji skóry ubrane w długie spódnice i chusty na głowach, oferujące do sprzedaży pościele i koce.

Policjanci apelują o ostrożność i czujność podczas kontaktu z osobami nam nieznanymi i obcokrajowcami. Pamiętajmy, aby zamykać drzwi na klucz i pod żadnym pretekstem nie wpuszczać nikogo nieznajomego do mieszkania. Bardzo często przestępcy wykorzystują dobre serce i łatwowierność innych, szczególnie osób starszych, aby ich okraść. Nie dajmy nabrać się na okazyjna cenę oferowanych towarów czy nagłe zasłabnięcie i konieczność skorzystania z telefonu - taka pomoc może nas drogo kosztować.

Ponadto policjanci zwracają się z prośbą o zwrócenie uwagi zarówno na mienie własne, jak również sąsiadów oraz reagowanie na sytuacje, które są dla nas niepokojące np. na przebywających w pobliżu domu obcych, na podejrzanie zachowujące się osoby lub zaparkowane samochody, a o każdej niepokojącej sytuacji należy powiadomić policję.

KPP w Gołdapi

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka