BANIE MAZ. 13 listopada gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich Monikę Sawicką-Kacprzak - pisarkę i dziennikarkę z Łodzi. Pani Monika pisze powieści obyczajowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swoich książkach opowiada o najważniejszych sprawach w życiu każdego człowieka: miłości, przyjaźni a także ludzkich słabościach i codziennych problemach. Dorobek literacki to kilkanaście książek: "Kajtuś patriota" dla najmłodszych czytelników cykl książeczek o przygodach psa Kajtusia oraz dla starszych "Kolorowych snów", "Kruchość porcelany", "Mimo wszystko", "Serwantka", "Dobrze, że jesteś".

Spotkanie z panią Moniką było ściśle związane z uczczeniem 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Autorka przeprowadziła dwa spotkania, które miały charakter warsztatów patriotyczno-edukacyjnych. Pierwsze zajęcia pn. "Patriotyzm dla najmłodszych" zorganizowaliśmy w bibliotece dla grupy 6-latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich. Pisarka zapoznała najmłodszych z książką "Kajtuś patriota". W krótkiej prezentacji multimedialnej dzieci poznały początek swojej ojczyzny, wspólnie przeczytały tekst hymnu. Pisarka w prosty sposób wprowadziła dzieci w zrozumienie pojęć: patriota, zabory, plemiona, niepodległość i jej odzyskanie.

W drugim spotkaniu pn. "Kto ty jesteś? - Polak mały" uczestniczyli uczniowie z klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich. Na podstawie legendy o Lechu, Czechu i Rusie oraz krótkiej historii powstania hymnu narodowego pisarka opowiedziała uczniom, jak powstało państwo polskie i co dla Polaka powinno mieć największą wartość. Warsztaty były zakończone rozwiązywaniem rebusów i krzyżówek, podczas których uczniowie utrwalili sobie znaczenie słów: ojczyzna, naród, patriotyzm oraz wizerunek godła Polski i słowa hymnu narodowego.

GBP w Baniach Maz.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Do dnia 15 kwietnia siedziba redakcji GOLDAP.INFO będzie zamknięta. Nie będzie możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading