BANIE MAZ. Inicjatywa nieformalnej grupy Metamorfoza to „Mural Street art” to powstanie muralu na ścianie GOKiP. Pomysł „malunku na ścianie”, to kontynuacja nawiązująca do zamieszczonego przed ścianą latem przez grupę młodzieży działającej przy GBP kodu QR. Dzięki informacji tam zawartej możemy dowiedzieć się, że w tym budynku kiedyś znajdowało się kino. Pomysł na mural to klisza filmowa, na której namalowane będą kadry z bajek, które samodzielnie wybrały dzieci. Gdy zakończymy inicjatywę, codzienna droga maluszków do przedszkola, będzie piękna, bajkowa i radosna.

Cieszy nas coraz większe zainteresowanie dzieci, młodzieży i dorosłych dołączeniem do tworzenia wspólnego muralu. Wspaniała zabawa przynosi radość nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. W trakcie realizacji wspólnej inicjatywy każdy może wrócić do dzieciństwa i znów poczuć się dzieckiem. Ideą inicjatywy jest nie tylko zamalowanie ściany, ale dodanie życiu kolorów.

Projekt realizowany z Programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019, dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury. (GOKIP)

 

 


Wyszukiwarka

Loading