GMINA BANIE MAZURSKIE. W ostatnich tygodniach na terenie gminy Banie Mazurskie, na niewielkim obszarze doszło do kilku pożarów. Na szczęście nikt w nich nie zginął, choć straty są duże. Czy doszło tam do celowych podpaleń? Nie jest to wykluczone.

- Do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wpłynęły oficjalne zawiadomienia dotyczące 7 podpaleń - mówi mł. insp. Dariusz Stachelek, komendant powiatowy policji.

Funkcjonariusze obecnie prowadzą czynności w kierunku artykułu 163§1 Kodeksu karnego (sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru) oraz art. 288 Kodeksu karnego (zniszczenie mienia). Nie wykluczają bowiem, że mogło tam dochodzić do celowego wzniecenia ognia i prób umyślnego zniszczenia cudzego mienia.

Na razie nikt w tej sprawie nie został zatrzymany, nikomu też nie postawiono zarzutów. Policjanci przy prowadzeniu śledztwa współpracują z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich.

Jeśli ktoś ma jakieś informacje dotyczące ostatnich pożarów na terenie gminy Banie Mazurskie, proszony jest o kontakt z dyżurnym gołdapskiej policji pod numerem telefonu 87-615-54-00. Informację można przekazać również anonimowo. 

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading