BANIE MAZ. Za nami dziewiąta edycja Barw Kultury Ukraińskiej. Festyn jak w latach poprzednich także i w tym roku odbył się na stadionie gminnym w Baniach Mazurskich, a jego organizatorem był Związek Ukraińców w Polsce koło w Baniach Mazurskich.

Banie Mazurskie to gmina, w której obok siebie mieszkają Polacy i Ukraińcy. Sierpniowy festyn ma za zadanie promować ukraińską kulturę oraz integrować mieszkańców gminy. Dzisiejszego popołudnia na stadionowej scenie były występy artystyczne solistów i zespołów muzycznych. Na dzieci czekały dmuchańce i wata cukrowa. Dorośli mogli napić się piwa serwowanego przez strażaków ochotników. Swoje stoisko z gadżetami miało też Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Imprezę zakończyła wieczorna zabawa.

 

 
INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading