BANIE MAZ. IX Barwy Kultury Ukraińskiej odbędą się 18 sierpnia na stadionie w Baniach Mazurskich. Początek o godzinie 15:00. Najpierw na scenie wystąpią: Nadija z Bań Mazurskich, chór cerkiewny Kryłos z Bań Mazurskich, Słowiańska Dusza z Gdańska, Wodohraj z Węgorzewa, Kormoran z Bań Mazurskich oraz Igor Gajdasz, Roman Barniak i Artur Mychajłow z Zaporoża na Ukrainie. Około 18:15 odbędzie się koncert zespołu Harazd z Gdańska, zaś o 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Kormoran.

Organizatorem dziewiątej edycji Barw Kultury Ukraińskiej jest Związek Ukraińców w Polsce koło w Baniach Mazurskich.

- Celem wydarzenia jest promocja kultury ukraińskiej i integracja mieszkańców gminy Banie Mazurskie i powiatu gołdapskiego, w których od 1947 roku mieszkają Polacy i Ukraińcy - mówi przewodniczący koła Eugeniusz Noga.

Imprezę dofinansowano ze środków: MSWiA, gminy Banie Mazurskie i powiatu gołdapskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli wójt gminy Banie Mazurskie i starosta gołdapski.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading