BANIE MAZ. Pod hasłem „Historia naszą pasją” spotykamy się o godz. 9:30 pod biblioteką. Tegoroczny rajd zawiedzie nas do zaprzyjaźnionej gminy Budry. Odwiedzimy Zabrost Wileki, który po I wojnie światowej został odbudowany na nowo według kompleksowego projektu pruskiego architekta Carla Kujatha, nadając tej miejscowości unikalny charakter.

Odjazdowy Bibliotekarz jest to ogólnopolska akcja, w której czytelnicy, miłośnicy książek i bibliotekarze zaopatrzeni w chorągiewki z logiem "Odjazdowy Bibliotekarz", przejeżdżając rowerami wyznaczoną trasą, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach.

Ruszamy spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Baniach Mazurskich o godz. 10:00. Trasa dwunastokilometrowa będzie wiodła przez piękne i urokliwe leśne tereny naszej gminy i nie tylko. Po dotarciu na miejsce będziemy poznawać historię Zabrostu Wielkiego. Uczestnicy rajdu będą mieli okazję zapoznać się z książką Wojciecha Marka Darskiego "Kraina Węgorapy - wędrówki po gminie Budry".

Planowane zakończenie rajdu o godzinie 16:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko czytelników naszej biblioteki.

Straż graniczna z Bań Mazurskich zapewni bezpieczny przejazd ulicami Bań Mazurskich.

GBP w Baniach Mazurkich

 

 


Wyszukiwarka

Loading