BANIE MAZ. 17 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała warsztaty decoupage dla najmłodszych. Przeprowadziła je Lidia Liszewska - pisarka, instruktorka ceramiki. Podczas zajęć przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich zapoznawały się z nową dla nich techniką zdobienia przedmiotów.

Oryginalna nazwa to decoupage pochodząca od francuskiego czasownika "wycinać". Jest to technika zdobienia polegająca na przyklejaniu na odpowiednio przygotowaną powierzchnię np. drewno, styropian lub szkło wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej i pokryciu go wieloma warstwami specjalnego lakieru, tak aby wtopił się on całkowicie we wzór. Do zdobienia przedmiotów potrzebne są farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej, lakier pękający, środki konserwujące.

Jest to sztuka dla każdego, bez względu na płeć, wiek, czy zdolności manualne i artystyczne, daje ogromną radość tworzenia.

GBP w Baniach Mazurskich

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading