BANIE MAZ. W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła zakwalifikowała się do Projektu Ministra Edukacji Narodowej „Wolność. Godność. Niepodległość”. Jednym z pierwszych działań ujętych w naszym programie to zapoznanie uczniów i nauczycieli z propozycją konkursów, spotkań, wywiadów itp.

Już na początku września został ogłoszony konkurs plastyczno-historyczny na plakat „100 lat Niepodległej” adresowany do uczniów klas 1-8 Szkoły Podstawowej i klasy 3 Gimnazjum w Baniach Mazurskich. Organizatorzy opracowali jego regulamin, z którym zostali zapoznani wszyscy wychowawcy klas i ich uczniowie.

Pielęgnowanie postaw patriotycznych, uwrażliwienie na wartości patriotyczno-narodowe oraz wzbudzenie w uczniach narodowej dumy z bycia Polakiem to niektóre cele tegoż konkursu.

Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich z wielkim zaangażowaniem wykonali plakaty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, tj. kolaż, rysowanie pastelami suchymi i olejnymi, malowanie farbami, rysowanie kredkami itp. Wykonane przez uczniów prace świadczą o ich niezwykłych zdolnościach plastycznych, ich wyobraźni a także znajomości faktów historycznych.

Dzieła naszych twórców zostały ocenione 28 września przez komisję powołaną przez organizatora konkursu. Najlepsze prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, a pozostałe umieszczono na tablicach informacyjnych wszystkich miejscowości naszej gminy.
Autorzy plakatów otrzymają pamiątkowe dyplomy, zaprojektowane również przez naszych uczniów w ramach kolejnego konkursu informatyczno-historycznego na dyplom nawiązujący do „100 lat Niepodległej”.

Podczas realizacji powyższego zadania zauważono duże zainteresowanie uczniów tematyką niepodległościową.

Anna Piech-Wróbel
ZPO w Baniach Maz.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading