BANIE MAZ. 26 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie z Renatą Piątkowską, w którym wzięli udział uczniowie klas 6 z Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich. Pisarce towarzyszyła lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która czytała fragmenty książki "Wszystkie moje mamy".

Wybór tej książki był nieprzypadkowy, ponieważ rok 2018 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Ireny Sendlerowej. Autorka opowiadała historię bohaterów niezwykłej książki. Główną postacią jest Szymon Bauman, żydowski chłopiec, który został uratowany z warszawskiego getta przez Irenę Sendlerową. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia Ireny Sendlerowej. Pisarka przybliżyła młodym ludziom czym jest getto. Uczniowie byli wstrząśnięci informacjami o panujących tam warunkach. Żydzi zmagali się tam z głodem, chorobami, cierpieniem, poniżaniem. Aby zdobyć bochenek chleba musieli bardzo ciężko pracować.

GBP w Baniach Maz.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading