Loading


BANIE MAZ. Dożynki gminne odbyły się w niedzielę na stadionie w Baniach Mazurskich. Wydarzenie poprzedziły msze święte w kościołach w Baniach i Żabinie oraz w cerkwi w Baniach.

Impreza rozpoczęła się kilka minut przed godziną 14 i trwała do późnych godzin wieczornych. W tym czasie na scenie były występy artystyczne, rozstrzygano konkursy na najlepszy chleb (1 miejsce - Lisy), najładniejszy wieniec (1 miejsce - sołectwo Banie Mazurskie), najładniejsze stoisko (1 miejsce - sołectwo Banie Mazurskie) oraz najładniejszą posesję na terenie gminy (1 miejsce - państwo Sztabińscy). Na płycie stadionu można było zmierzyć się w kilku konkurencjach m.in. w rzucaniu oponą lub beretem. Prezentowany był też sprzęt rolniczy. OSP w Surminach prowadziło rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

Organizatorem dożynek był Gminny Ośrodek Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!