SURMINY. III Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP i PSP o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP za nami. Sądzimy, że był to jak na razie najlepszy turniej, który udało się nam zorganizować, a to z kilku powodów.

Po pierwsze dopisała nam pogoda. Słońca wystarczyło dla każdego. Cieszymy się, że decyzja o przełożeniu turnieju z powodu złej aury była strzałem w dziesiątkę.

Po drugie dopisały drużyny. Było ich aż cztery, a rywalizacja między nimi toczyła się do ostatniego seta. Ale o tym później.

Po trzecie sportowej rywalizacji towarzyszyła super muzyka serwowana przez Tomka Kardela.

Po czwarte dopisali kibice. Było Was wielu, dopingowaliście swoje drużyny gromkimi brawami i okrzykami. Piszę to z perspektywy zawodnika, więc informacja jest z pierwszej ręki ;-) A więc nie tylko "Red Bull dodaje skrzydeł", uskrzydla również doping kibiców. Dzięki, dzięki, dzięki!

Po piąte - można by tak wymieniać, ale myślę, że szczególnie wart podkreślenia jest fakt, że pierwszy raz połączyliśmy wspólne siły w organizacji turnieju z sołectwem Surminy. Serdeczne podziękowania pani sołtys Halinie Kułakowskiej, która organizując ciekawe konkursy i zabawy dla najmłodszych istotnie przyczyniła się do sukcesu tego niedzielnego wydarzenia.

Jednak czym byłaby dobra impreza sportowa czy festyn, gdyby nie gastronomia? No cóż, z pustymi żołądkami byłoby ciężko. Tego na turnieju nie mogło zabraknąć. Nasze druhny, a jednocześnie szefowe kuchni naszego polowego bufetu serwowały potrawy i przekąski, że palce lizać. Bigos, grochówka, grillowane kiełbaski, smalczyk, ogórki to tylko niektóre z nich. A do tego ciasta, ciastka, ciasteczka, obwarzanki i inne kulinarne cuda własnej produkcji. Było zdrowo, a przede wszystkim smacznie. Dziewczyny - serdeczne dzięki!

A wspólne przeciąganie liny? Kto był ten wie, ile emocji i śmiechu dostarczyła nam ta konkurencja. Nie było może tak spektakularnie, jak podczas zawodów strongman i strongwoman, ale dawka adrenaliny i przyjemnej sportowej rywalizacji była zapewniona.

Fajnie, że przybyliście, że wspólnie się z nami bawiliście. Róbmy to częściej.

A teraz coś o samym turnieju. Gościliśmy trzy drużyny z naszego powiatu. Oczywiście niezawodnie, jak co roku, zjawili się strażacy zawodowcy z PSP w Gołdapi (ubiegłoroczni finaliści). Warto tutaj podkreślić, że szeregi PSP Gołdap zasilił sam komendant PSP w Gołdapi bryg. mgr inż. pan Wojciech Szczepanik. Panie komendancie – klasa! Przyjechała do nas również drużyna strażaków ochotników z OSP w Grodzisku, a także druhny i druhowie z OSP w Grabowie. Mecze odbywały się wg zasady każdy z każdym, a więc każda drużyna miała szansę rywalizacji z pozostałymi.

W ubiegłym roku, jak już wspomniałem, puchar zwycięzcy zgarnęli siatkarze z PSP w Gołdapi. W tym natomiast roku dali chyba pozostałym drużynom trochę forów, ponieważ ostateczna klasyfikacja zawodów wygląda następująco:
  1 miejsce - OSP w Surminach
  2 miejsce - OSP w Grabowie
  3 miejsce - OSP w Grodzisku
  4 miejsce - PSP w Gołdapi

Wszystkie mecze były arcyciekawe, a szczególny bój toczył się o drugie miejsce. Do ostatniego seta nie było wiadomo, kto je zdobędzie. Jednak zwycięstwo OSP w Grabowie w tie-breaku przypieczętowało sukces tej drużyny. O łącznej klasyfikacji zadecydowały wygrane sety oraz bezpośrednia rywalizacja pomiędzy drużynami.

Dyplomy oraz puchary wręczyli: prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP pan Andrzej Ciołek, przewodniczący rady powiatu w Gołdapi pan Stefan Piech, członek zarządu powiatu w Gołdapi pan Bogdan Michnicz oraz wójt gminy Banie Mazurskie pan Łukasz Kuliś. Nagrody ufundowane przez sponsorów wręczyła wiceprezes Banku Spółdzielczego w Węgorzewie pani Halina Kunio. Tu należą się szczególne podziękowania dla sponsorów - bez Waszej pomocy ten turniej nigdy by się nie odbył.

Starosta Gołdapski, pan Andrzej Ciołek, doceniając podjętą cztery lata temu inicjatywę, podziękował za wkład w krzewienie sportu i pogratulował strażakom z OSP w Surminach dobrej, a przede wszystkim bezpiecznej organizacji turnieju.

Na zakończenie, celem uwiecznienia tego niedzielnego popołudnia, zrobiliśmy sobie wspólną fotkę.

Było naprawdę fajnie, dzięki wielkie za przybycie i widzimy się za rok!

Sponsorzy wydarzenia:
Bank Spółdzielczy w Węgorzewie, Gastronom Mikuła, PHUP PALWOD Ryszard Pawlukanis, P.W. BOSTRAK Stanisław Szulc, Bogdan Michnicz

OSP w Surminach

 

 
Wyszukiwarka

Loading