Loading


BANIE MAZ. 10 czerwca wcześnie rano zapakowaliśmy się do autokaru i śmiało ruszyliśmy w drogę. Przed nami była daleka trasa, która mijała nam szybko i przyjemnie. Dzięki dużym umiejętnościom kierowcy czuliśmy się bezpiecznie.

Zwiedzanie zaczęliśmy w Częstochowie od Jasnej Góry. Z tajnikami tego miejsca zaznajomiła nas siostra zakonna, która była naszą przewodniczką. Zwiedziliśmy jasnogórskie sanktuarium, muzeum i skarbiec. Wieczorem dotarliśmy do Domu Gościnnego „Franuś” gdzie przywitała nas i zakwaterowała gospodyni pani M. Buzek. Jak się okazało, miejsce było przytulne i ładnie urządzone. Następnego dnia o godzinie 9.00 przywitał się z nami pan przewodnik Dariusz Kuruc, który przez wszystkie dni razem z nami przemierzał pieszo szlaki górskie, wskazując piękne widoki tatrzańskie, jaskinie i zamki. Żal było się z nim żegnać. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie i Stare Miasto w Krakowie. Po dniu pełnym atrakcji udaliśmy do autobusu i wyjechaliśmy do domu. O godzinie 3.30 szczęśliwie powróciliśmy do Bań Mazurskich. A tam czekali na nas utęsknieni rodzice. Wszyscy rozstaliśmy się przy szkole.

Myślę, że wycieczka podobała się uczestnikom, wynieśliśmy z niej wiele pozytywnych wspomnień i nowych wiadomości. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się zobaczyć Tatry. Składamy serdeczne podziękowania, tym którzy przyczynili się do zorganizowania wycieczki.

Monika
ZPO w Baniach Mazurskich

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!