Loading


BANIE MAZ. 28 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich gościła niezwykły duet literacki: Marię Ulatowską i Jacka Skowrońskiego. Uczestnicy mieli okazję poznać wiele interesujących faktów z życia pisarzy. Maria Ulatowska zawodowo zajmowała się prawem dewizowym, pisać zaczęła na emeryturze. Autorka przyznała, że pisanie jest dla niej wspaniałą przygodą i sprawia dużo przyjemności i podkreślała, że zależy jej na tym, aby czytelnik czytający jej książki mógł się zrelaksować, zapomnieć na chwilę o problemach codziennego życia. W trakcie jednego z wieczorków literackich poinformowała kolegów po piórze, że rozpoczęła pisać powieść kryminalną. W tym momencie doszło do współpracy pisarskiej z Jackiem Skowrońskim. Autor kryminałów od niedawna zaczął pisać, ale od dawna było to jego marzenie. Bardzo ciekawie opowiadał o początkach swojej twórczości, która nie miała wiele wspólnego ze studiami, jakie odbywał w Nowosybirsku. Ich pierwszą wspólną książką był kryminał „Autorka”, gdzie jak sami przyznali rozwiązanie zagadki kryminalnej ich zaskoczyło. Kolejne to "Pokój dla artysty", "Historia spisana atramentem", "Tylko milion", "Kartka ze szwajcarskim adresem" i najnowsza "Pewnego lata w Szczepankowie". Goście potwierdzili, że już napisali kontynuację cyklu Szczepankowski, która ukarze się w październiku.

Spotkanie przebiegło w miłej i ciepłej atmosferze. Zainteresowani mogli zakupić książki autorów i uzyskać autograf.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!