GOŁDAP. Gminna Biblioteka publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w konkursie „Najaktywniejszy Czytelnik Wakacji 2018”.
Konkurs rozpoczął się 23 czerwca i potrwa do 31 sierpnia. Odbywa się w 6 kategoriach:
- I kategoria - czytelnicy do lat 6
- II kategoria - czytelnicy z klas 1-3 SP
- III kategoria - czytelnicy z klas 4-6 SP
- IV kategoria - czytelnicy z klasy 7 SP i 2-3 gimnazjum
- V kategoria - czytelnicy w wieku 17 - 25 lat
- VI kategoria - czytelnicy w wieku 26+
Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród 10 września br. Szczegóły w regulaminie.
regulamin konkursu „Najaktywniejszy Czytelnik Wakacji 2018”
1. Organizator: Gminna Biblioteka Publiczna, ul. Sportowa 2, 19-520 Banie Mazurskie
2. Cele konkursu:
- promocja czytelnictwa,
- utrwalenie nawyku obcowania z książką,
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci,
- stwarzanie szansy na przełamywanie niechęci do czytania,
- kształtowanie sposobu spędzania wolnego czasu,
- podnoszenie kultury czytelniczej,
- popularyzacja biblioteki, książki i czytelnictwa.
3. Warunki udziału w konkursie:
- posiadanie własnej karty czytelnika,
- zgłoszenie chęci udziału w konkursie i wpisanie się na listę uczestników konkursu,
- konkurs przeznaczony jest dla wszystkich czytelników naszej biblioteki,
- ocenie konkursowej podlega aktywność czytelnicza uczestników konkursu, której wyrazem jest liczba wypożyczonych książek,
- terminowość oddawania książek przez czytelnika,
- dbałość czytelnika o wypożyczone książki.
4. Kategorie czytelników:
I kategoria - czytelnicy do lat 6
II kategoria - czytelnicy z klas I-III
III kategoria - czytelnicy z klas IV-VI
IV kategoria - czytelnicy z klasy VII i II-III gimnazjum
V kategoria - czytelnicy w wieku 17 -25 lat
VI kategoria - czytelnicy w wieku 26 +
5. Terminy:
- konkurs trwa od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 r.
- rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród 10 września 2018 r.
6. Postanowienia końcowe:
- lista nagrodzonych czytelników będzie prezentowana na stronie http://gbpbaniemazurskie.blogspot.com/oraz bibliotecznym profilu Facebook,
- w każdej kategorii zostanie wyłoniony jeden zwycięzca,
- administratorem i udostępniającym dane osobowe uczestników konkursu będzie organizator,
- wzięcie udziału w konkursie oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i zgody na udostępnienie wizerunku. Dane te mogą być wykorzystane tylko i wyłącznie w celach związanych z konkursem,
- ostateczna interpretacja regulaminu konkursu należy do organizatorów.
Wójt Łukasz Kuliś odbędzie jutro i pojutrze szereg spotkań z mieszkańcami gminy Banie Mazurskie. Łącznie zaplanowano ich aż dziewięć.
Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza 22 lipca do udziału w akcji krwiodawczej, która odbędzie się w Baniach Mazurskich.
Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Banie Mazurskie wiceprzewodniczący rady Artur Ozimek wystosował ostrzeżenie przed wilkiem, którego obecność odnotowano w bliskim sąsiedztwie gospodarstw i terenów rekreacyjnych.
W dniach 6-30 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza do wspólnego świętowania tegorocznego „Tygodnia Bibliotek”.
Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 29 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich wspólnie z Publicznym Przedszkolem Samorządowym w Baniach Mazurskich zorganizowali uroczysty spacer dzieci ulicami Bań Mazurskich.
Pod hasłem "Ognisty ratownik - gorąca krew" 22 kwietnia w Banku Spółdzielczym w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza. Zorganizowana została przez Ochotniczą Straż Pożarną w Surminach.
W środę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich w ramach teatru przy stoliku zaprezentowana została sztuka pt. "Czarna".
Ochotnicza Straż Pożarna w Surminach zaprasza 22 kwietnia na kolejną akcję krwiodawczą, tym razem pod hasłem "Ognisty ratownik - gorąca krew".
15 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprasza wszystkich miłośników sztuki i literatury na teatr przy stoliku.
Kilkanaście minut trwała dyskusja podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Banie Mazurskie, dotycząca poparcia dla inicjatywy odbudowy i rewitalizacji ciągu kolejowego Gołdap - Węgorzewo - Kętrzyn - Reszel. Ostatecznie radni poparli pomysł. 