Loading


BANIE MAZ. W niedzielę na stadionie w Baniach Mazurskich odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP. Do tej jakże widowiskowej tradycji strażackich zmagań wrócono po niemal dekadzie. A tradycja była wspaniała, o czym wszyscy druhowie na pewno doskonale pamiętają. Zawody odbywały się co roku, przynosiły satysfakcję i dobrą zabawę całej strażackiej braci. Dlatego cieszymy się niezmiernie, że wracamy do dobrych zwyczajów.

Zawody choć nie były przeprowadzone w formie regulaminowej, przyniosły wiele radości dla oka. Rywalizacja pomiędzy pięcioma drużynami była zacięta, jednocześnie zdrowa i w duchu fair play.

Podczas pierwszej konkurencji, tj. sztafety pożarniczej, nie brakowało potknięć i delikatnych wypadków. Obyło się jednak bez kontuzji. Bój o pierwsze miejsce w sztafecie był tak wyrównany, że o zwycięstwie decydowały dziesiąte części sekundy, które przeważyły ostatecznie na konto OSP Banie Mazurskie (66,5s).

Drugim etapem zawodów były ćwiczenia bojowe, które zostały przeprowadzone w formie dowolnej. Drużyny pokazały zarówno dawne jak i aktualne sposoby rozwinięcia linii gaśniczej. W tych zmaganiach zwyciężyła OSP z Grodziska, która nie dała konkurencji innym drużynom. Z czasem 42,3s zajęła pierwsze miejsce i to ona w łącznej klasyfikacji punktowej została tryumfatorem Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Baniach Mazurskich. Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio dla OSP KSRG Banie Mazurskie oraz OSP Lisy. OSP Surminy w łącznej klasyfikacji zajęła czwarte miejsce (sztafeta – miejsce II; ćwiczenia bojowe – miejsce V).

Wygranym drużynom oraz pozostałym jednostkom serdecznie gratulujemy i życzymy tak dobrej formy również za rok.

Zawody były również okazją do wręczenia odznaczeń za wysługę lat na rzecz pożarnictwa. Wśród wyróżnionych strażaków ochotników szczególnie należy wspomnieć o dwóch z nich, którzy dla straży poświęcili aż 35 lat swojego życia. Takie odznaczenie otrzymał druh Jagiełka z OSP Grodzisko oraz druh Misiun z OSP Surminy. Serdecznie gratulujemy tak zaawansowanego stażu w strukturach OSP.

PS. Strażackim zwyczajem zostali ochrzczeni druhowie, którzy wstąpili w szeregi swoich OSP w ciągu ostatniego roku. Druhowie nie przepuścili okazji by w ten spektakularny sposób ochrzcić również nowo wybranych władz prezydium zarządu oddziału gminnego ZOSP RP, tj. prezesa druha Artura Sztuka oraz wiceprezesa druha Karola Szablaka.

Na koniec zmagań sportowo-pożarniczych na wszystkich czekała przepyszna grochówka ufundowana przez Urzad Gminy w Baniach Mazurskich.

OSP w Surminach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!