Loading


LISY. Trzy majowe, słoneczne dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach spędzili na biwaku w ośrodku wypoczynkowym w Przerwankach. Razem z opiekunami odpoczywali w strefie ciszy nad bardzo czystym Jeziorem Gołdapiwo.

Pogoda dopisała, tak więc uczniowie mogli korzystać z wielu atrakcji m. in. z kąpieli w jeziorze, boiska do piłki siatkowej i piłki nożnej, placu zabaw czy rowerów wodnych. Każdy miał możliwość brać udział w różnych grach i zabawach. Dużą atrakcją były także odwiedziny harcerzy, którzy przygotowali program „100 lat dla Niepodległej” – opowieść o Rudym i Zośce, odgadywanie zaszyfrowanych rebusów patriotycznych, strzelanie do celu, udzielanie pierwszej pomocy, gry terenowe, chrzest biwakowiczów oraz wieczorne śpiewy i rozmowy przy ognisku.

Największą niespodzianką był chrzest, albowiem wszyscy musieli przejść po pokrzywach, szyszkach i wskoczyć do wody. Przemoczeni, ale uśmiechnięci uczniowie musieli wytarzać się w piasku. Ostatnim akcentem chrztu było spożycie mikstury i wypowiedzenie przybranego imienia na chrzcie.

Zdrowi, szczęśliwi, pełni optymizmu oraz opaleni wróciliśmy do domu. Na długo w pamięci naszych wychowanków pozostaną wspomnienia oraz wrażenia z udanego biwaku. Spędzony wspólnie czas był nagrodą za całoroczną, sumienną naukę bowiem lato wisi w powietrzu, a wakacje zbliżają się coraz większymi krokami.

Alina Chomyn, Krzysztof Kożak i Bożena Łobacz
opiekunowie uczniów, SP w Lisach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!