Loading


LISY. 25 maja Szkoła Podstawowa w Lisach powitała w swoich progach dzieci, rodziców oraz licznie przybyłych gości. Ten szczególny dzień dla szkoły był połączony z Dniem Dziecka, Dniem Sportu Szkolnego i Dniem Rodziny. Spotkanie rozpoczęliśmy biegiem ulicznym, w którym wszyscy byli zwycięzcami.

Przedszkolaki z „Bajkolandii” oraz uczniowie naszej szkoły zaprezentowali część artystyczną, której myślą przewodnią było hasło: „Rodzina to skarb”. Bogaty repertuar piosenek oraz skeczy o tematyce rodzinnej urozmaicili nasi goście ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.

Po zakończeniu części artystycznej na dzieci czekały liczne atrakcje w postaci gier, zabaw i konkursów, zorganizowanych przez animatorów „Wesołego Kangurka” z Gołdapi. Dzień otwarty miał charakter pikniku rodzinnego, który przygotowali rodzice w formie bufetu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy wozów strażackich i sprzętu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baniach Mazurskich i Gołdapi. Strażacy zaprezentowali dzieciom mnóstwo ciekawych rekwizytów.

Na terenie szkoły dzieci uczestniczyły w konkurencjach sportowych. Z kolei uczniowie z klas 4-7 brali udział w rozgrywkach piłki nożnej. W tym dniu uczniowie mieli okazję korzystać z nowej trampoliny zakupionej przez sponsorów dla szkoły. Przedszkole „Bajkolandia” również otrzymało zabawki i sprzęt zakupiony przez radę rodziców.

Dzień otwarty szkoły był także okazją do złożenia życzeń i wręczenia upominków rodzicom i zaproszonym gościom. Tego dnia gościliśmy w naszej szkole ks. proboszcza Władysława Ładę, pana Andrzeja Ciołka – starostę gołdapskiego, pana Dariusza Milczyńskiego - zastępcę komendanta SG w Baniach Mazurskich, pana Jaromira Krajewskiego - dyrektora Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, pana Mirosława Sidora - dyrektora Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach, panią Agnieszkę Ozimek - dyrektor biblioteki, panią Joannę Orzeł – dyrektor ZPO w Baniach Mazurskich, pana Czesława Karwowskiego - byłego dyrektora szkoły w Lisach, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bań Mazurskich, Gołdapi i innych gości.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i współpracę przy organizacji tej szczególnej, otwartej dla wszystkich uroczystości.

Magdalena Grzeszczak
SP w Lisach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!