Loading


BANIE MAZ. 23 maja w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich odbyła się kolejna lekcja „żywej historii” pt. „Moja droga do wolności”. Organizowane spotkania młodzieży ze starszymi mieszkańcami gminy nie są przypadkowe, ale organizowane w ramach tegorocznych obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Niezwykłym gościem, który przyjął nasze zaproszenie i zaszczycił nas swoją obecnością był pan Czesław Karwowski. Ten mający ponad 80 lat człowiek opowiedział młodzieży swe losy, gdy jako nastolatek w czasie wojny musiał radzić sobie w bardzo trudnych, a czasami wręcz nieludzkich sytuacjach. Jego świadectwo o tamtych okrutnych czasach wojennych wywarło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania i zapadło głęboko w pamięć. Przypomniało jak bardzo należy cenić życie swoje i innych. Jak mocno trzeba zabiegać o pokój między narodami, aby nigdy więcej nie powtórzyła się ta straszna historia. I co najważniejsze, że musimy być wdzięczni tym, którzy oddali swe życie za naszą wolność i pielęgnować pamięć o nich. Na zakończenie spotkania pan Czesław otrzymał podziękowanie i przepiękne kwiaty od młodzieży. Taka „żywa lekcja” historii z pewnością przekaże uczniom więcej informacji na temat życia w czasie wojny, niż niejeden podręcznik.

GOKiP w Baniach Maz.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!