Loading


BANIE MAZ. 15 maja uczniowie klas 6a i 6b z Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich wraz z nauczycielką języka polskiego panią Grażyną Czebanyk uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, której celem było zapoznanie się z różnymi rodzajami słowników językowych. Spotkanie miało za zadanie doskonalenie umiejętności korzystania ze słowników oraz kształtowanie nawyku sięgania do nich, co jest dla młodzieży trudne, ponieważ w dobie internetu szybciej sięgają po informacje dostępne w sieci.

Rozwiązując przygotowane dla nich ćwiczenia mogli przypomnieć sobie, jak korzystać ze słowników i po jaki słownik sięgnąć w zależności od rodzaju poszukiwanych informacji. Uczniowie sprawnie wyszukiwali informacji zarówno w słownikach jak i w internecie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Maz.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!