Loading


POWIAT GOŁDAPSKI. Pamiątkowe selfie ze słupami granicznymi w tle, dla trzech niemieckich turystów i polskiego przewodnika okazało się kosztowne. Mężczyźni nie wiedzieli, że ich wizytę w rejonie polsko-rosyjskiej granicy rejestrują kamery Straży Granicznej.

13 maja patrol z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich widząc w kamerze motocyklistów w rejonie granicy państwa, natychmiast ruszył w to miejsce. Podczas kontroli okazało się, że niemieccy turyści weszli na pas drogi granicznej, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ponadto jeden z nich pomimo tablic informujących o zakazie przekraczania granicy państwowej, przekroczył ją w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna przyznał się do winy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Pozostali dwaj kierowcy jednośladów otrzymali mandaty w kwocie 200 zł każdy, natomiast przewodnik za fotografowanie zapłacił 100 zł grzywnę.

Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Apeluje też o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!