Loading


BANIE MAZ. 7 kwietnia Karina Ożibko reprezentowała gminę Banie Mazurskie na XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Kryształowa Nuta w Lidzbarku Warmińskim. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Miejska w Lidzbarku Warmińskim, Lidzbarski Dom Kultury, Dom Środowisk Twórczych „Ratusz” oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Patronat honorowy nad przeglądem objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Gościem muzycznym wieczoru była "Druga M.” - śpiewający sobowtór Maryli Rodowicz.)

Uczestników oceniało jury w składzie: Ryszard Szmit - jeden z najlepszych w Polsce realizatorów dźwięku, muzyk oraz producent muzyczny, Marcin Kindla - producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz Maciej Wróbel - pomysłodawca i redaktor naczelny ReTv, który przez 11 lat pracował w TVP Olsztyn. Warunkiem uczestnictwa w przeglądzie było przesłanie nagrania piosenki konkursowej wykonanej przez uczestnika. Przegląd jest doskonałym miejscem na spotkania wykonawców z całego kraju, zbliża ludzi i poszerza ich horyzonty.

W tym roku do przeglądu zgłosiło się ponad 100 uczestników z całej Polski m.in. Krakowa, Warszawy, Gdańska, Płocka, Rzeszowa, Bydgoszczy, Lublina, Białegostoku, Olsztyna i Słupska. Możliwość uczestnictwa w finale otrzymało tylko 37 osób i właśnie w gronie finalistów znalazła się reprezentantka naszej gminy Karina Ożibko. Już samo uczestnictwo w takim przeglądzie jest nagrodą dla artysty, tworząc motywację dla jego dalszej pracy w dążeniu do znalezienia własnego miejsca w świecie muzyki.

Serdecznie gratulujemy Karinie uczestnictwa w tak wielkim przedsięwzięciu i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych.

GOKiP w Baniach Mazurskich