Loading


BANIE MAZ. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - z tej okazji rozmawialiśmy o Hansie Christianie Andersenie i jego baśniach. 5 kwietnia odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczna w Baniach Mazurskich uczniowie kl. 1 ze Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich. Na początku dzieci zostały zapoznane z historią tego święta. Nie zabrakło też głośnego czytania, pierwszoklasiści wysłuchali jednej z baśni Andersena pt. "Calineczka". Podczas spotkania dzieci brały udział w zabawach związanych z tematem zajęć m.in. łączyły w pary postacie z tej samej bajki, rozwiązywały zagadki oraz dopasowywały do tytułu książki jej bohaterów. W nagrodę rozdaliśmy dla wszystkich zakładki do książek i zachęciliśmy do wypożyczania baśni H.Ch. Andersena.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!