Loading


WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE. Aż 177 nowych miejsc dla seniorów powstanie dzięki kolejnej edycji Programu Wieloletniego „Senior+”, a 306 już istniejących otrzyma ministerialne dofinansowanie. To dobra informacja dla aktywnych seniorów, którzy coraz częściej korzystają z zajęć oferowanych w klubach i dziennych domach. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że wszystkie oferty konkursowe złożone przez gminy zostały pozytywnie ocenione i zakwalifikowane do dofinansowania.

Dzięki ministerialnym środkom powstaną 2 Dzienne Domu „Senior+” i 7 Klubów „Senior+”. Łączna kwota dofinansowania przeznaczona na ich utworzenie i wyposażenie to 1.385.005zł. Nowe miejsca dla seniorów powstaną w gminach: Olsztynek, Rybno, Banie Mazurskie, Iława, Kozłowo, Lubawa Mrągowo i Sorkwity.

Zapewnione dalsze funkcjonowanie i jego finansowe wsparcie ma również 11 dotychczas działających placówek w gminach: Bartoszyce, Działdowo, Górowo Iławeckie, Lidzbark, Olsztyn, Ostróda, Lubawa i Ełk. Na ten cel Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy w 2018 roku 851 tysięcy złotych.

Obecnie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego funkcjonuje 14 placówek „Senior+” . W latach 2015-2016 powstało 9 Dziennych Domów „Senior+” oferujących łącznie 285 miejsc. Natomiast w roku 2017 utworzonych zostało dodatkowo 5 Klubów „Senior+” oferujących 100 miejsc.

Urząd Wojewódzki w Olsztynie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!