Loading


BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich włączyła się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, obchodzonej w 2018 r. pod hasłem "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". 20 lutego zorganizowaliśmy spotkanie uczniów klas: 4a, 4b, 5a i 5b ze Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich z asp. sztab. Martą Andruczyk. Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się, że jako użytkownicy internetu muszą zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i odpowiedzialność za swoje działania w sieci. Pani Marta kilkakrotnie powtarzała, że nie wolno podawać za wielu danych na swój temat oraz że nie można ufać osobom znanym wyłącznie z internetu.

Uczestnicy zajęć wzięli też aktywny udział w krótkiej inscenizacji przedstawiającej zachowanie się ciała ludzkiego w samochodzie, które nie było przypięte pasami bezpieczeństwa podczas wypadku.

Na zakończenie spotkania zostały wyświetlone bajki edukacyjne pt. "Owce w sieci".

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową– realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Główną ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Z okazji DBI organizowane są w całej Polsce zajęcia edukacyjne, happeningi, kampanie informacyjne, konkursy i inne akcje, które trwają przez cały miesiąc luty.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!