Loading


BANIE MAZ. 20 lutego uczniowie i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich spotkali się z dowódcą 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Rajmundem Andrzejczakiem oraz starszym podoficerem dowództwa st. chor. sztab. Andrzejem Woltmannem, którzy przeprowadzili lekcję nowoczesnego patriotyzmu.

Pracując z młodzieżą, nauczyciele kształtują pozytywne postawy wobec ojczyzny, życia ludzkiego i przyrody. Rodzice wierzą w to, że szkoła dołoży wszelkich starań i zapewni im tę edukację. Najważniejsi żołnierze 12 dywizji przeprowadzili wspólnie spotkanie dotyczące patriotyzmu, postaw patriotycznych oraz współczesnego rozumienia tego zagadnienia. Generał Andrzejczak wspólnie ze st. chor. sztab. Woltmannem pytali uczniów tej niedużej mazurskiej szkoły "Co dla nich znaczy patriotyzm, co oznaczają dla nich barwy narodowe, jakie znają symbole, kto to jest patriota"? Odpowiedzi były bardzo zróżnicowane, ale trzeba przyznać, że temat potraktowany był z ogromnym szacunkiem i zaangażowaniem a wypowiedzi bardzo pozytywne. Dla jednych przejawem patriotyzmu jest śpiewanie hymnu, uczestnictwo w uroczystościach o charakterze patriotycznym, dla innych dbałość o polskie tradycje. Podczas spotkania dla najbardziej aktywnych wręczane były drobne upominki podarowane przez szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Młodzież szkolna z uwagą i skupieniem wysłuchała co na temat patriotyzmu mają do powiedzenia najważniejsi żołnierze 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!