Loading


BANIE MAZ. Za nami pierwsze w 2018 roku spotkanie dyskusyjnego klubu książki dla dorosłych.

10 stycznia spotkaliśmy się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich z naszymi klubowiczkami. Tematem rozmów była książka Doris Lessing pt. "Podróż Bena".

"Podróż Bena"to kontynuacja wspaniałej książki Doris Lessing "Piąte dziecko". W drugiej części Ben nie jest już dzieckiem, lecz osiemnastoletnim mężczyzną wyglądającym na lat czterdzieści, który nie radzi sobie w cywilizowanym społeczeństwie. Ben ma świadomość, że jest inny. Ta inność i łatwowierność jest wykorzystywana przez ludzi, których spotyka na swojej drodze. A przecież Ben mimo inności jest człowiekiem bardzo wrażliwym i trudno mu sobie poradzić z wszechobecnym niezrozumieniem i brakiem akceptacji. "Podróż Bena" to książka o samotności i wielkiej potrzebie bliskości i miłości.

Na kolejne spotkanie zapraszamy w lutym.

GBP w Baniach Mazurskich

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!