Loading


LISY. Długo uczniowie klas 4-7 wspominać będą kolejną noc spędzoną w szkole.

Zgodnie z harmonogramem opracowanym przez samorząd uczniowski zajęcia rozpoczęły się o godz. 19.00 w piątek, 24 listopada, a skończyły o szarym poranku dnia następnego. Każdy uczestnik przybył do szkoły wyposażony w śpiwór, niezbędny prowiant oraz dużą porcję humoru.

Dobrą szkołą samodzielności były podchody, które polegały na wykonaniu wylosowanych zadań. Uczniowie podzieleni na grupy musieli dotrzeć do poszczególnych domów, wykonać dobry uczynek, potwierdzony podpisem gospodarzy, a przy tym wykazać się kulturą osobistą i umiejętnością przy wykonywaniu zadań.

Około godziny 22.00 uczniowie udali się do piekarni na warsztaty „Od ziarenka do bochenka”. Obejrzeli proces wypieku pieczywa, uczestniczyli w przygotowaniu pizzy oraz nadziewaniu i dekorowaniu pączków. Od podszewki mogli zapoznać się z zawodem piekarza. Dla uczniów klas starszych była to dobra lekcja doradztwa zawodowego.

Ostatnim akcentem „nocki w szkole” był seans filmowy dla wytrwałych. Niemało zabawy i śmiechu było podczas odpoczynku nocnego, który trwał zaledwie kilka godzin, bo przecież to była „zielona noc”.

A w sobotę, skoro świt, nieco zaspanych, ale zadowolonych wychowanków, postawiło na nogi wycie syreny. Bez żadnych grymasów wszyscy ruszyli za panami Karolem i Krzysztofem biegiem przez wieś. Po porannej rozgrzewce, małym posiłku, zmęczeni, ale zadowoleni udali się do domów.

Alina Chomyn

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!