Loading


BANIE MAZ. 15 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Baniach Mazurskich odwiedzili uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. T. Kościuszki w Gołdapi, którzy uzyskali największe wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Jestem ilustratorem wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy" przeprowadzonym w ich szkolnej bibliotece. Dzięki inicjatywie pani Justyny Kołodziej - bibliotekarki z tejże szkoły, mieliśmy przyjemność zorganizować spotkanie w naszej bibliotece dla wspaniałych młodych artystów.

Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej o historii papieru i origami. Origami to tradycyjna sztuka składania papieru, wywodząca się z Japonii. Jest metodą wspierającą rozwój dziecka, uczy dyscypliny, cierpliwości, kształtuje zdolności manualne a przede wszystkim uspokaja. Grupa miała za zadanie ułożyć symbol origami - żurawia. Udział w warsztatach sprawił wiele radości oraz dał dużo satysfakcji z wykonanej pracy. Efekt pracy widoczny na zdjęciach, uśmiechy na twarzach dzieci mówią wszystko.

Dziękujemy za piękny upominek w formie książki i stroika świątecznego.

GBP w Baniach Maz.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!