Loading
 
 
 
 


BANIE MAZ. 10 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się drugie spotkanie utworzonego przy bibliotece dyskusyjnego klubu książki dla dorosłych. Klub powstał w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki. Jego podstawowym zadaniem jest promowanie współczesnej literatury, kultury polskiej i światowej wśród lokalnej społeczności.

Na drugie spotkanie przybyło sześć osób. W miłej atmosferze, przy herbacie, kawie i ciastku wywiązała się spontaniczna dyskusja, podczas której uczestnicy rozmawiali o tym co czytają i czego nie czytają, jakie są ich nawyki, oczekiwania i zainteresowania czytelnicze. Uzgodniliśmy, że będziemy się spotykać raz w miesiącu.

Przedmiotem rozmowy była trudna książka Oriany Falliaci pt. "Wywiad z historią". Przedstawia bezkompromisowe dążenie do prawdy i krytykę cynizmu polityków. "Wywiad z historią" to zbiór 28 wywiadów ze słynnymi postaciami takimi jak: Henry Kissinger, Indira Gandhi, Ali Bhutto, Yassir Arafat, Golda Meir, Hajle Syllasej. Wywiady i rozmowy przedstawione przez Fallaci w uczestniczkach spotkania wywołały wiele złych emocji, wyzwoliły gorącą dyskusję na wiele różnych tematów, nie tylko związanych z problematyką przedstawionych wydarzeń w książce. (GBP Banie Maz.)