Loading


BANIE MAZ. 10 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się drugie spotkanie utworzonego przy bibliotece dyskusyjnego klubu książki dla dorosłych. Klub powstał w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki. Jego podstawowym zadaniem jest promowanie współczesnej literatury, kultury polskiej i światowej wśród lokalnej społeczności.

Na drugie spotkanie przybyło sześć osób. W miłej atmosferze, przy herbacie, kawie i ciastku wywiązała się spontaniczna dyskusja, podczas której uczestnicy rozmawiali o tym co czytają i czego nie czytają, jakie są ich nawyki, oczekiwania i zainteresowania czytelnicze. Uzgodniliśmy, że będziemy się spotykać raz w miesiącu.

Przedmiotem rozmowy była trudna książka Oriany Falliaci pt. "Wywiad z historią". Przedstawia bezkompromisowe dążenie do prawdy i krytykę cynizmu polityków. "Wywiad z historią" to zbiór 28 wywiadów ze słynnymi postaciami takimi jak: Henry Kissinger, Indira Gandhi, Ali Bhutto, Yassir Arafat, Golda Meir, Hajle Syllasej. Wywiady i rozmowy przedstawione przez Fallaci w uczestniczkach spotkania wywołały wiele złych emocji, wyzwoliły gorącą dyskusję na wiele różnych tematów, nie tylko związanych z problematyką przedstawionych wydarzeń w książce. (GBP Banie Maz.)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!