Loading
 
 
 
 


BANIE MAZ. 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, w klimacie radosnego i rodzinnego świętowania odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość podzielono na cztery bloki tematyczne.

  • I blok - sportowo-rekreacyjny

Rozegrano międzypokoleniowy mecz piłki nożnej pomiędzy dziecięcą drużyną Orlik a piłkarzami LKS Pogoń Banie Mazurskie.

  • II blok - radosne świętowanie

Na scenie auli GOKiP zaprezentowali się najmłodsi artyści, którzy tydzień wcześniej uczestniczyli w Międzygminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Baniach Mazurskich. Kolejną atrakcją była prezentacja bajki pt. „Królestwo Lisy”, przedstawionej przez mieszkańców miejscowości Lisy. Artyści - ci najmłodsi i ci nieco starsi - udowodnili swoim występem, jak bardzo ważne są oddolne inicjatywy społeczne, które integrują i pobudzają mieszkańców do działań na rzecz lokalnego środowiska. Pouczająca bajka pokazała, że dialog międzypokoleniowy w dzisiejszych czasach jest inspiracją i wzorcem do porozumienia w środowiskach lokalnych.

  • III blok - patriotyczny

Blok rozpoczęty został przemówieniem wójta gminy Łukasza Kulisia. Na scenie zaprezentowały się zespoły działające w GOKiP, w wykonaniu których usłyszeliśmy pieśni patriotyczne.

  • IV blok - rozrywkowy

Na scenie wystąpili zaproszeni muzycy: Michał Lampart, Jakub Kokocha i Piotr Bardoński. Swoim występem wprowadzili nas w łagodne klimaty nastrojowej poezji podkreślającej wyjątkowość tego dnia.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w przyjaznej, nieco kawiarnianej atmosferze, przy stolikach z herbatą i ciastkami upieczonymi przez pracowników GOKiP. Dekorację sali wzbogaciła wspaniała wystawa obrazów Elżbiety Sowy, którą okolicznościowo użyczyła nam Agnieszka Ozimek - dyrektor GBP w Baniach Mazurskich.

Mieszkańcom przybyłym na uroczystość serdecznie dziękujemy za spędzenie razem tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie i realizację. Organizatorami tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości byli: GOKiP, GBP, ZPO, LKS Pogoń oraz stowarzyszenie „Nadzieja”.

GOKiP Banie Mazurskie