Loading


BANIE MAZ. 11 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich, w klimacie radosnego i rodzinnego świętowania odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość podzielono na cztery bloki tematyczne.

 • I blok - sportowo-rekreacyjny

Rozegrano międzypokoleniowy mecz piłki nożnej pomiędzy dziecięcą drużyną Orlik a piłkarzami LKS Pogoń Banie Mazurskie.

 • II blok - radosne świętowanie

Na scenie auli GOKiP zaprezentowali się najmłodsi artyści, którzy tydzień wcześniej uczestniczyli w Międzygminnym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej w Baniach Mazurskich. Kolejną atrakcją była prezentacja bajki pt. „Królestwo Lisy”, przedstawionej przez mieszkańców miejscowości Lisy. Artyści - ci najmłodsi i ci nieco starsi - udowodnili swoim występem, jak bardzo ważne są oddolne inicjatywy społeczne, które integrują i pobudzają mieszkańców do działań na rzecz lokalnego środowiska. Pouczająca bajka pokazała, że dialog międzypokoleniowy w dzisiejszych czasach jest inspiracją i wzorcem do porozumienia w środowiskach lokalnych.

 • III blok - patriotyczny

Blok rozpoczęty został przemówieniem wójta gminy Łukasza Kulisia. Na scenie zaprezentowały się zespoły działające w GOKiP, w wykonaniu których usłyszeliśmy pieśni patriotyczne.

 • IV blok - rozrywkowy

Na scenie wystąpili zaproszeni muzycy: Michał Lampart, Jakub Kokocha i Piotr Bardoński. Swoim występem wprowadzili nas w łagodne klimaty nastrojowej poezji podkreślającej wyjątkowość tego dnia.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w przyjaznej, nieco kawiarnianej atmosferze, przy stolikach z herbatą i ciastkami upieczonymi przez pracowników GOKiP. Dekorację sali wzbogaciła wspaniała wystawa obrazów Elżbiety Sowy, którą okolicznościowo użyczyła nam Agnieszka Ozimek - dyrektor GBP w Baniach Mazurskich.

Mieszkańcom przybyłym na uroczystość serdecznie dziękujemy za spędzenie razem tego wyjątkowego dnia. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w jego przygotowanie i realizację. Organizatorami tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości byli: GOKiP, GBP, ZPO, LKS Pogoń oraz stowarzyszenie „Nadzieja”.

GOKiP Banie Mazurskie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
 • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
 • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
 • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
 • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
 • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
 • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
 • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!