Loading


LISY. „Być zwyciężonym i nie ulec - to zwycięstwo” - ta myśl stała się hasłem przewodnim uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada w naszej szkole.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego oraz wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego uczniowie klasy 5 i 6 oraz chór szkolny przedstawili część artystyczną, która wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną naszego kraju, który mimo iż na 123 lata utracił suwerenność i zniknął z map, nadal istniał w sercach Polaków. Uczniowie przedstawili drogę naszego narodu do niepodległości recytując wiersze i śpiewając pieśni patriotyczne.

Oficjalną część akademii, poświęconą 99 rocznicy odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę zakończono odśpiewaniem pieśni szkoły.

Sylwia Świtaj
SP w Lisach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!