Loading


GOŁDAP. 10 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Baniach Mazurskich odbył się apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na wstępie akademii odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Następnie rozpoczęła się część artystyczna pt. „Droga Polaków do wolności”. Uczniowie klasy 5b przybliżyli historię naszego kraju z czasów, gdy Polska straciła niepodległość, zniknęła na 123 lata z map świata. Nie zabrakło również utworów w wykonaniu chóru szkolnego takich jak „Rota", „Boże coś Polskę", „Legiony", „Pierwsza Kadrowa", „Niepodległość trudne słowo".
Narodowe Święto Niepodległości dla wielu z nas jest lekcją historii i patriotyzmu. Obchodząc to święto oddajemy hołd wszystkim, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Monika Skurska

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!