Loading


LISY. 8 listopada uczniowie klas 1-3 naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Tego dnia uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali uroczyste śniadanie. Na stołach pojawiły się pyszne kolorowe kanapki na bazie razowego pieczywa, sałatki owocowo-warzywne oraz surówki, soki i przeróżne ozdoby z owoców i warzyw. Odbyła się też prezentacja multimedialna uwzględniająca 12 zasad zdrowego żywienia. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest śniadanie, dzięki któremu mają siłę i energię do nauki i zabawy. Uzmysłowiły sobie, dlaczego powinny spożywać 5 posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu. Była też mowa o urozmaicaniu posiłków sięgając po mięso, jaja i ryby. Uczniowie przekonali się, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność, ale również picie wody i soków zamiast napojów gazowanych. Była też mowa o niezbędnym ruchu oraz nadużywaniu słodyczy.

Podczas spożywania wspólnego śniadania zwracano uwagę na wartości odżywcze posiłków i kulturę jedzenia. W tym dniu nie zabrakło radości z dzielenia się z innymi swoimi pysznościami oraz turnieju wiedzy promującego zdrowe odżywianie.

Alina Chomyn, wychowawczyni kl. 1
Szkoła Podstawowa w Lisach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie