Loading


GOŁDAP. 23 października przedszkole „Bajkolandia” w Lisach obchodziło „Światowy Dzień Misia”. Z tej okazji został zorganizowany międzyszkolny konkurs pt. „Mój przyjaciel miś”. W konkursie wzięły udział dzieci z przedszkola „Bajkolandia” oraz z przedszkola samorządowego w Baniach Mazurskich. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 26 prac, które można oglądać w siedzibie organizatora. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: 3/4 i 5/6-latków.

W pierwszej grupie zwyciężył Jakub Kożak, drugie miejsce zajęła Kornelia Kisyk, a trzecie ex aequo: Maja Szostak, Wiktor Hawrusik i Dawid Ofierowicz. W grupie 5/6-latków zwyciężyła Weronika Zarzecka, drugie miejsce zajęła Emilia Pietrzak, a trzecie Michał Cybulski.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy zostali narodzeni upominkami i dyplomami. W tym dniu w „Bajkolandii” królowały misie. Dzieci przyniosły swoje własne kochane pluszaki, odbyły się zajęcia o tematyce związanej z misiami bohaterami ulubionych bajek. Przedszkolaki tańczyły z misiami, opowiadały o nich, przytulały do siebie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały słodycze w kształcie misia. Zajęcia tego rodzaju odgrywają rolę terapeutyczną, dzieci potrzebują przytulania, a pluszowy miś jest do tego stworzony, aby sprawiać dzieciom radość.

Magdalena Grzeszczak

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie