Loading


LISY. 26 października przedszkolaki z „Bajkolandii” oraz uczniowie klasy 1 Szkoły Podstawowej w Lisach złożyli uroczyste ślubowanie przed licznie zgromadzonymi rodzicami i nauczycielami. Przedszkolaki przyrzekały, że co dzień rano będą mieli buzie roześmiane, nie będą płakać i szlochać oraz panie mocno kochać. Zapewniały, że będą zabawki porządkować, grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka i nie będą robić w galoty, bo z tym dużo roboty. To wszystko dlatego, że chcą zostać zuchami i prawdziwymi przedszkolakami.

Pierwszaki zaś przed uroczystym ślubowaniem przywitały się piosenką „Słoneczko woła cię” na tle interesującej prezentacji multimedialnej, która wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Na tablicy pojawiły się zdjęcia i scenki z życia ślubujących.

Po części artystycznej pierwszaki musiały przemienić się z Budrysów, jako stworzeń sękatych, kudłatych, niesfornych i nienaznaczonych piętnem kredy szkolnej w uczniów klasy 1 za sprawą Wielkiego Magika i jego pomocników. Następnie dzieci uroczyście złożyły ślubowanie, a dyrektor pasował je na uczniów klasy 1. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki, a rodzice zaprosili uczestników uroczystości na słodki poczęstunek.

Alina Chomyn
SP w Lisach