Loading


LISY/ŻYTKIEJMY. 5 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach uczestniczyli w wycieczce do Żytkiejm, do siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Najpierw odbyły się zajęcia stacjonarne w multimedialnej sali edukacyjnej "Mokradła Puszczy Rominckiej". W zaciemnionej sali, punktowo podświetlanej halogenami, uczniowie obejrzeli kilka dioram poświęconych obszarom podmokłym puszczy. Poznali tam też zwierzęta żyjące nad rozlewiskiem bobrowym, a także w oczku wodnym zobaczyli ols, bór bagienny i torfowisko wysokie z charakterystyczną roślinnością. W trakcie zwiedzania dzieci sprawdzały też swoją wiedzę, spostrzegawczość i wyobraźnię. W sąsiedniej sali ekspozycji ukazującej walory Puszczy Rominckiej znajduje się tablica dźwiękowa „Leśny koncert”, dzięki której uczniowie wsłuchiwali się w odgłosy, jakimi rozbrzmiewa las, rozpoznawali głosy zwierząt, jakie zamieszkują puszczę. Następnie udali się na zajęcia terenowe -pieszą wycieczkę po Puszczy Rominckiej. Przewodnicy przygotowali dzieciom zadania, opierające się na obserwacji i badaniu przyrody. Zwycięska grupa otrzymała nagrody, a wszyscy upominki związane z puszczą. Uczestnictwo w grach i zabawach aktywizujących dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń związanych z obcowaniem z otaczającą przyrodą oraz radości z rywalizacji . Na koniec zajęć odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach składają serdeczne podziękowania dyrekcji i pracownikom Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej za piękny, pełen wrażeń i emocji, ale też i wiedzy jesienny spacer po puszczy.

Wyjazd uczniów był częścią realizowanego projektu wspólnie z PKPR w Żykiejmach, w ramach którego szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie klasopracowni.

Dorota Derkowska, SP w Lisach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie