GOŁDAP. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich otrzymała dofinansowanie w wysokości 13.719zł z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”. Jest to program ogłoszony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego a realizowany przez Instytut Książki w Krakowie. Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017” został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych a jego głównym celem jest wyposażenie bibliotek publicznych w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający mieszkańcom dostęp do nowoczesnych technologii.

Dzięki tej dotacji i 15% wkładowi własnemu (2.421zł) zakupiono zestaw komputerowy, urządzenie wielofunkcyjne, 5 tabletów Apple iPad oraz monitor, 2 czytniki kodów, klawiaturę komputerową, mysz komputerową i listwę zasilającą. Nowoczesny sprzęt umożliwi bibliotekarzom tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, dostępnego również online, bazy użytkowników placówki, rejestracje wypożyczeni i udostępnień zasobów, prowadzenie statystyki bibliotecznej. Tablety Apple iPad umożliwią bibliotekarzom prowadzenie ciekawych zajęć dla różnych grup użytkowników.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading