Loading


LISY. Od września bieżącego roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisach mogą się cieszyć nową, niezwykłą pomocą dydaktyczną – interaktywną podłogą Magiczny Dywan, przeznaczoną do gier i zabaw ruchowych w przedszkolu i klasach młodszych. Interaktywna podłoga służy zarówno zabawie, jak i rehabilitacji poprzez ruch. Obraz wielkości 2x3m, wyświetlony na macie na podłodze, dzięki systemowi czujników reaguje na ruch dzieci. Uczestniczące w zabawie na Magicznym Dywanie dzieci mogą chodzić, siedzieć czy nawet leżeć, wykonując ruchy przewidziane w grze lub zabawie np. symulując grabienie liści, zbieranie grzybów, grę w piłkę nożną, w kręgle, bilard itp.

Duża różnorodność gier sprawia, że każde dziecko znajdzie tu swoją ulubioną zabawę. Tropiciele śladów, amatorzy piłki nożnej czy znawcy planet na pewno będą usatysfakcjonowani propozycjami. Nauczyciele w zajęciach dydaktycznych mogą wykorzystać program Litery, Pianino czy Woda. Zabawy skutecznie rozwijają u dzieci motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, a jednocześnie w atrakcyjny sposób przekazują wiedzę, ćwiczą pamięć i uczą. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisach już polubiły zajęcia na Magicznym Dywanie i z radością w nich uczestniczą, czego dowodzą zdjęcia z prowadzonych zajęć.

Dorota Derkowska

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!