Loading


GMINA BANIE MAZ. 29 lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich po ujawnieniu śladów przekroczenia granicy wbrew przepisom, przy pomocy psa służbowego natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Pies podjął trop i wskazał kierunek prawdopodobnego odejścia osoby. Funkcjonariusze SG trafili do 54-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który przyznał się do nielegalnego przekroczenia granicy państwowej poza przejściem granicznym. Wyjaśnił, że chciał zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Turysta został ukarany mandatem karnym za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania czy spacerowania w okolicach granicy państwowej. Przestrzega też przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie karnym lub Kodeksie wykroczeń, w zależności od okoliczności czynu. Zagrożone są karą grzywny do 500 zł bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie