Loading


ŻABIN. 17 czerwca w Żabinie zamiast ciszy usłyszeć można było dźwięki muzyki. Na placu przykościelnym zebrały się zespoły muzyczne z okolicy, by podzielić się z innymi owocami swojej pracy. Wysłuchaliśmy prezentacji zespołów: Absolwent, Barwy Jesieni, Budzewiaki, Sursum Corda i WiaryGodni, a także dziecięcego zespołu Nadija. Wystąpił duet Krystyna Kiernozek i Maciej Witczak oraz dwie solistki: Teresa Walicka i Katarzyna Domagalska z akompaniamentem Macieja Witczaka. „Wisienką na torcie” był koncert skrzypcowy Joanny Walickiej. Ze sceny można było usłyszeć piosenki religijne i patriotyczne, ludowe i biesiadne. Rytmy też były różne, od smętnych przez dostojne i skoczne do rockowych. Różnorodność ta była zamierzona, chodziło o to, by pokazać, że Boga i piękno można odnaleźć wszędzie, w każdym człowieku i w każdej kulturze.

Po koncercie wykonawcy i słuchacze razem zasiedli przy stołach, by uzupełnić strawę duchową strawą dla ciała. W tej sferze na wysokości zadania stanęli mieszkańcy parafii, którzy zadbali, by nikt nie odszedł głodny. A było czego popróbować – od skrzydełek, poprzez gołąbki, krokieciki, kartacze po inne „cuda-wianki”. Nie mogło też zabraknąć hultajskiego bigosu ks. proboszcza. Swoje stoisko z fantastycznymi ciastami przygotowała też debiutująca grupa inicjatywna stowarzyszenia „Aktywna Widgóra”.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z powiatu gołdapskiego, gminy Banie Mazurskie, parafii Narodzenia NMP w Żabinie oraz prywatnych sponsorów. Dziękujemy GOKiP w Baniach Maz. za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego wraz z akustykiem. Serdecznie dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom przeglądu i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. Niech „radość z obecności” towarzyszy nam do następnego spotkania podczas II Przeglądu Piosenki w Żabinie już za rok.

parafia Narodzenia NMP w Żabinie
organizator I Przeglądu Piosenki „Radość z obecności” w Żabinie

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie