Loading


BANIE MAZ. Z 7 na 8 lipca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyła się pierwsza wakacyjna „Noc w Bibliotece”, w której wzięło udział 25 osób.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20.00. Dołączyli do nas ks. Andrzej Domański i pani Urszula Anuszkiewicz z Żabina, którzy przywieźli ze sobą fantastyczne gry plenerowe i planszowe. Podczas godzinnej zabawy na stadionie dzieci zagrały we francuską grę Bule, w fińskie terenowe kręgle Molkky oraz w szwedzkie szachy Wikingów Kubb. Potem przenieśliśmy się do biblioteki, gdzie miło spędziliśmy czas przy grach planszowych. Uczestnicy mieli możliwość zagrać w: Dobble, Pędzące żółwie, Owce na wypasie, Wyprawę, Bingo i Skribę. Wszyscy bardzo przeżywali swoje wzloty i upadki podczas toczonych rozgrywek.

Kolejną atrakcją był nocny spacer najstarszej grupy uczestników do miejscowej piekarni „Tygrys” po pizzę. Po napełnieniu burczących brzuszków dzieci, odbył się seans filmowy, który trwał do białego rana. Oglądaliśmy „Dzieciak rządzi” i „Kac Vegas 3”. Po seansie uczestnicy udali się do swoich „łóżek” spać, tzn. tak miało być, lecz plany uległy zmianie i do godziny 6.00 toczyły się rozmowy, opowiadano dowcipy, czytano książki, a nawet młodzież zorganizowała dyskotekę. Pobudka była ciężkim przeżyciem, bowiem przyszła zdecydowanie za wcześnie. „Wypoczęci” opiekunowie postawili swoich podopiecznych o 7.45 na nogi. Dzieci opuściły nas zmęczone, ale zadowolone. A to najważniejsze!

Dziękujemy gościom z Żabina za aktywne włączenie się w zorganizowanie tej imprezy i pokazanie dzieciom innych sposobów spędzania wolnego czasu.

W związku z tym, że „Noc w Bibliotece” cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców, planujemy więc zorganizować kolejną w lipcu i sierpniu, na którą już dziś serdecznie zapraszamy.

GBP w Baniach Maz.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie