Loading


BANIE MAZ. W dniach 16-17 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zaprosiła grupę 5 i 6-latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego wraz z wychowawcami. Biblioteka zorganizowała spotkanie z książką pod hasłem "Wiosna, ach wiosna". Dzieci grzecznie wysłuchały bajki pt. "Wiosna" z serii Kubusia Puchatka. Przygody, które przytrafiły się Prosiaczkowi, Maleństwu i Kubusiowi Puchatkowi podczas szukania wiosny w Stumilowym Lesie wywołały wiele uśmiechu na twarzach dzieci. W drugiej części spotkania porozmawialiśmy z dziećmi o zwiastunach wiosny, które widać już za oknem. Przeprowadziliśmy zabawę prawda-fałsz, w której dzieci miały za zadanie wskazać zdanie prawdziwe podnosząc do góry patyczek ze słoneczkiem. Poprzez zabawę dzieci utrwaliły wiedzę na temat charakterystycznych cech wiosny i zmian jakie zachodzą w przyrodzie o tej porze roku.

GBP w Baniach Mazurskich

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie