Loading


BANIE MAZ. 27 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich zagościły aktorki z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wiesława Szymańska i Agnieszka Castellanos-Pawlak zaprezentowały komedię Marcina Szczygielskiego pt. „Wydmuszka”. Wprowadzenia dokonała Elżbieta Lenkiewicz.

Sztuka opowiada o historii dwóch kobiet. Halina Kociemba, ubrana w nieco bezkształtną, burą sukienkę z białym kołnierzem, jest bez makijażu, włosy gładko zaczesane zwinięte w nieduży kok, na nosie okrągłe okulary, pracuje w bibliotece. Tak postrzegane były i niekiedy są nadal panie wielce oddane swojej pasji zawodowej. Roksana Kluczyk jest z absolutnie innej planety. Odmienna mentalność, język, wrażliwość, styl ubierania itp. Obie panie zaczynają rozmawiać i natychmiast oba światy wyglądają na tak skrajne, że aż przekomiczne, wręcz groteskowe. Ale spotykają się raz jeszcze i raz jeszcze. Z tych kolejnych spotkań wynikną sytuacje, które przemodelują ich życie. Z biegiem czasu zaczyna je coraz więcej łączyć.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie