Loading

BANIE MAZ. Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku.

Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie".

Poezja jest dla każdego. Łączy ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, poglądach czy statusie materialnym. Skłania do refleksji, poznania myśli i emocji innych ludzi, czasem wyjścia poza schemat, uważniejszego spojrzenia, zatrzymania się choć na chwilę. Pozwala widzieć i rozumieć więcej, czyni życie piękniejszym lub po prostu - bardziej znośnym. Wymaga od nas uwagi, otwartości, empatii.

W związku z tym świętem, 20 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich zorganizowała „Spotkanie z poezją polską”, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wspólnie zanurzyliśmy się w liryczne, strofy, słowa. Miłośnicy poezji czytając głośno wybrane przez siebie ulubione wiersze, znanych i mniej znanych pisarzy czy lokalnych twórców, nie ukrywali emocji, wewnętrznych przeżyć.

Dziękujemy za udział w spotkaniu i obiecujemy, że będziemy organizowali kolejne.

GBP w Baniach Mazurskich

 

 

 

logowanie