Loading


KRAJ. 20 marca funkcjonariusze służb podległych MSWiA, którzy wyróżnili się bohaterską postawą, zostali uhonorowani przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Wyróżnionych zostało także siedmioro funkcjonariuszy Straży Granicznej.

- Bohaterstwo to rzecz o której należy mówić, jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić realnych bohaterów – powiedział minister Błaszczak, odznaczając funkcjonariuszy SG, którzy poza służbą i podczas niej z pełnym poświęceniem ratowali ludzkie życie.

Komendant główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński podkreślił, że narażanie życia wpisane jest w codzienną służbę funkcjonariuszy, którzy bez wahania niosą pomoc potrzebującym w sytuacjach zagrożenia, nie tylko ludziom, ale także zwierzętom.

Medal za Ofiarność i Odwagę z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG otrzymali: chor. SG Olga Czarnotta i plut. SG Przemysław Grabowski (PSG w Baniach Mazurskich), którzy uratowali 16 osób z płonącego budynku. Reakcja była błyskawiczna. Powiadomili straż pożarną i przystąpili do akcji wyprowadzania mieszkańców z płonącego budynku. Przemysław Grabowski narażając swoje zdrowie i życie wrócił do jednego z mieszkań, by ratować mężczyznę, który zasłabł we własnym łóżku, a na ciele miał już widoczne ślady poparzenia.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy WMOSG

 

 

logowanie