Loading


KRAJ. 20 marca funkcjonariusze służb podległych MSWiA, którzy wyróżnili się bohaterską postawą, zostali uhonorowani przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka. Wyróżnionych zostało także siedmioro funkcjonariuszy Straży Granicznej.

- Bohaterstwo to rzecz o której należy mówić, jestem dumny z tego, że mogę wyróżnić realnych bohaterów – powiedział minister Błaszczak, odznaczając funkcjonariuszy SG, którzy poza służbą i podczas niej z pełnym poświęceniem ratowali ludzkie życie.

Komendant główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński podkreślił, że narażanie życia wpisane jest w codzienną służbę funkcjonariuszy, którzy bez wahania niosą pomoc potrzebującym w sytuacjach zagrożenia, nie tylko ludziom, ale także zwierzętom.

Medal za Ofiarność i Odwagę z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG otrzymali: chor. SG Olga Czarnotta i plut. SG Przemysław Grabowski (PSG w Baniach Mazurskich), którzy uratowali 16 osób z płonącego budynku. Reakcja była błyskawiczna. Powiadomili straż pożarną i przystąpili do akcji wyprowadzania mieszkańców z płonącego budynku. Przemysław Grabowski narażając swoje zdrowie i życie wrócił do jednego z mieszkań, by ratować mężczyznę, który zasłabł we własnym łóżku, a na ciele miał już widoczne ślady poparzenia.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
rzecznik prasowy WMOSG

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie