Loading


GMINA BANIE MAZ. Funkcjonariusze od wczesnych godzin rannych prowadzili wczoraj akcję „Alkohol i narkotyki” której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Podczas działań skontrolowali ponad 260 kierowców. Pomimo nagłaśniania akcji w mediach nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę po alkoholu. Tak było również w przypadku pana Eugeniusza. 59-latek w jednej z miejscowości w gminie Banie Mazurskie postanowił wsiąść za kierownicę ciągnika rolniczego i przewieźć bele z sianem, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu bez względu na to, jakim pojazdem się poruszamy, jest przejawem skrajnej nieodpowiedzialności i niesie ze sobą ogromne niebezpieczeństwo. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, jeśli mamy podejrzenia lub wiemy, że ktoś wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie