BANIE MAZ. Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich w ramach przypadającego 18 stycznia „Dnia Kubusia Puchatka” zaprosiła grupę pięciolatków z przedszkola i klasę „0" ze Szkoły Podstawowej w Baniach Mazurskich. Na spotkanie każdy przyniósł swojego ulubionego pluszowego misia. Zajęcia zostały przeprowadzone pod hasłem „Szukamy Kubusia Puchatka w bibliotece". Dzieci miały za zadanie odnaleźć na regałach bibliotecznych książki o Kubusiu Puchatku. Po burzliwych poszukiwaniach wszyscy usiedli wygodnie na swoich miejscach i z dużym zaciekawieniem wysłuchały przeczytanej przez zaproszonego katechetę Cezarego Dziekanowskiego książki pt. „Dokąd słońce chodzi w nocy". Następnie wymieniły wszystkich przyjaciół Kubusia Puchatka ze Stumilowego Lasu. W dalszej części spotkania dzieci skacząc na jednej nodze po wyznaczonej linii naśladowały tygryska, kangurzycę i małego kangurka. Na zakończenie każdy dostał Kubusia Puchatka w formie puzzli do ułożenia w klasie.









Dzieci uczęszczające do Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich oraz Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Baniach Mazurskich będą miały przedłużone ferie.
19 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbył się warsztat tworzenia magnesów.
W ramach realizacji programu MEN "Wyjście z klasą", uczniowie Szkoły Podstawowej w Lisach wybrali się na wycieczkę do Białegostoku.
Za nami pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza w Baniach Mazurskich, która przyniosła wyjątkowo piękne rezultaty. Do oddania krwi zgłosiło się 26 osób, a po badaniach lekarskich zakwalifikowano 23 dawców.
21 stycznia w sali konferencyjnej Banku Spółdzielczego w Baniach Mazurskich odbędzie się pierwsza w tym roku akcja krwiodawcza, organizowana przez OSP w Surminach.
7 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich odbyło się w spotkanie autorskie z Krzysztofem Stachowskim.
W najbliższą niedzielę w Budziskach odbędzie się pchli targ, podczas którego będzie można wymieniać się używanymi ubraniami i innymi tekstyliami. Koło Gospodyń Wiejskich w Budziskach zaprasza wszystkich chętnych do udziału.
Akcja sprzątania świata pod hasłem "Na Straży czystej Ziemi" odbędzie się jutro w Surminach. Początek o godzinie 13:00.
21 października w Baniach Mazurskich odbyła się akcja krwiodawcza, zorganizowana przez OSP w Surminach. Cząstką siebie podzieliło się 25 osób, co przełożyło się na 11,25 litrów krwi.
Wielu ludzi oddało życie, abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością. My mamy możliwość oddania krwi, aby ratować życie innych ludzi.